ТОВ "Стамар-Крокус"
Укр Рус Eng

Будова та класифікація побутових газоаналізаторів для квартири

Будова та класифікація побутових газоаналізаторів для квартири

Для визначення якості та обсягу повітря застосовується побутовий газоаналізатор для будинку. Прилади ручної дії працюють за принципом методичного поглинання реагентів всіх видів. Робота автоматичних моделей заснована на вимірі хімічних і фізичних показників газу та їх систематизації для користувача. Пристрої використовуються для моніторингу паливних сумішей в промисловості, будівлях побутового і господарського призначення.

Класифікація газоаналізатора побутового

Датчики можуть реагувати на один вид газу або на кілька

Випускають стаціонарні вимірювачі, портативні або переносні. Устаткування проводиться з різними наборами функцій, буває малих розмірів або громіздким з великою вагою. Прилади працюють з одним видом газу або є багатокомпонентними.

Призначення газоаналізатора лежить в основі поділу за видами:

o   індикатори оцінюють суміш за кількістю контрольованого інгредієнта за принципом «багато-мало»;

o   шукачі течії знаходять область витоку в трубопроводі за допомогою пробовідбірника або зонда;

o   сигналізатори мають в конструкції оптичні детектори, звукові датчики, комутатори і оцінюють якість за кількома стадіями;

o   газоаналізатори оцінюють пробу повітря з точною індексацією і забезпечуються додатковими функціями.

Багатоканальні прилади працюють в поєднанні з розподільниками газу, які ставляться перед аналізатором і подають суміш по черзі від декількох точок забору проб.

Ручні

Переносний газоаналізатор для виявлення метану

Ручний газовий аналізатор для будинку відноситься до переносних типів. Найчастіше використовуються електрохімічні та оптичні пристрої, які аналізують концентрацію компонентів суміші в реальному часі. Прилади роблять точні виміри і застосовуються при налаштуванні процедури горіння і для контролю роботи аналізатора з вбудованим автоматичним регулятором. Пристрої хімічного дії визначають концентрацію в суміші CO, Or або CO2.

Принцип роботи включає процеси:

o   відділення обсягу для аналізу (100 мл);

o   послідовне поглинання складових компонентів;

o   вимір після абсорбції об'ємного залишку.

Зменшення кількості дає уявлення про зміст компонента. Метод використовується в ручних і автоматичних приладах. Недолік полягає в періодичності проведення відборів (25 - 30 випадків за годину роботи).

Автоматичні

Стаціонарний оптичний газоаналізатор

Принцип роботи газоаналізатора з вбудованою автоматикою полягає в окисленні газових складових із залученням допоміжних каталізаторів. Вимірювання проводиться терморезисторами, які змінюють опір при зміні температури і координують проводить струм.

Автоматичні пристрої діляться на групи за способом роботи:

o   хімічні або кількісно-манометрические аналізатори проводять діагностику при вивченні реакцій газу з іншими компонентами;

o   електрохімічні або термохімічні види знаходять значення концентрації за показниками електропровідності розчину, який поглинув елемент суміші;

o   прилади оптичної дії використовують здатність газу змінювати випромінювання і поглинання спектра;

o   хромато-графічні працюють по витіснювальний, проявітельному і фронтальному методу.

Вимірювачі визначають фізичний і хімічний склад атмосфери або її деяких частин.

Принцип роботи

Принцип роботи газоаналізатора

В результаті аналізу знаходиться обсяг і якість компонентів повітря. Принцип дії газоаналізатора побутового газу ґрунтується на дослідженнях реакції складових газової суміші на зміни параметрів середовища.

Оптичні прилади використовують спосіб мас-спектрометрії фізичного виміру маси електричних частинок для дослідження речовини. Денсіметрічні аналізатори газу працюють з щільністю речовини і знаходять вміст вуглекислоти.

Магнітні прилади знаходять концентрацію кисню, який активно сприймає магнітні коливання. Ультрафіолетові аналізатори виявляють галогени, ртутні пари, органіку. Термометричні пристрої вимірюють теплопровідність компонентів, працюють з багатокомпонентними складами палива.

Що вимірює газоаналізатор

Багатофункціональний пристрій вимірює кілька видів газових сумішей

Газоаналізатори для квартири і будинки ставляться, щоб відстежувати концентрацію чадного газу в атмосфері, застосовуються в системах опалення. Користуватися газоаналізатором можна при роботі газового обладнання в теплоелектростанціях і на небезпечних ділянках хімічного виробництва.

Всі види газоаналізаторів виконують вимірювання:

o   диференціального напору газу;

o   швидкості потоку і кількісного витрачання суміші.

Прилади оснащуються модулем вмонтованої пам'яті для регулярної фіксації результатів вимірювань. Аналізатори підключаються до бездротової технології для трансляції відомостей на індивідуальні комп'ютери користувачів. Пристрої самостійно обробляють статистичні дані.

Правила користування газоаналізатором

Газоаналізатор працює бездоганно при виконанні умов експлуатації. Корпус приладу має нормальний захист від механічних ударів, але потрібно оберігати пристрій від падінь, таким чином обладнання відноситься до вибухонебезпечної категорії.

Основні правила:

o   прилад застосовується для того виду газу, на який проводиться калібрування;

o   перед початком експлуатації перевіряється маркування захисту від вибуху, цілісність коробки і кріплення, неушкодженість пломби;

o   для роботи з приладом призначається один оператор;

o   перед експлуатацією проводиться дозарядка акумулятора у вибухонебезпечному приміщенні.

Газоаналізатор - це прилад, що включається кнопкою, яка утримується до припинення звукового сигналу. Після цього пристрій переходить в робочий режим і на екрані з'являються цифри концентрації складових компонентів у відсотках.

Критерії вибору приладу для аналізу загазованості

Вибір газоаналізатора залежить від передбачуваної сфери застосування

При покупці перевіряється відповідність запитам по нормам, корпоративним регламентам охоплення вимірів і ступеня сигналізації. Контролюється відповідність зазначеного в паспорті рівня захисту від вибуху, тому, що є на місці застосування.

Вибір проходить з урахуванням параметрів:

o   тип каналу вимірювання;

o   вид відбору проби (внутрішній, зовнішній, дифузний);

o   можливість роботи автономно на акумуляторах в мороз;

o   додаткові функції.

Враховується кількість досліджуваних компонентів, таким чином в їх наявності залежить вартість.

Поширені прилади

Користуються попитом електротехнічні та оптичні пристрої, які працюють з 1 - 4 видами газів. Такий газоаналізатор калібрується на дослідження пропану, метану, бутану і суміші з цих компонентів. Деякі різновиди приладів визначають концентрацію кисню, горючих газоподібних речовин, токсичного чадного газу.

Оптичні

Такі типи газоаналізаторів вимірюють щільність спектра випромінювання і поглинання паливної суміші. Робиться спектральний аналіз і визначається показник заломлення.

Аналізатори оптичного типу вимірюють вміст:

o   метан;

o   ацетилен;

o   етан;

o   аміак;

o   хлор;

o   сірководень.

Принцип дії оптичних датчиків заснований на здатності кожного виду газоподібної речовини поглинати інфрачервоні промені однієї довжини. Пристрій розраховує концентрацію по цій характеристиці.

o   електрохімічні моделі

o   електрохімічний газоаналізатор

Такі прилади визначають обсяг токсичних газоподібних речовин в робочих областях. Пристрої результативно функціонують в зонах підвищеної небезпеки вибуху. Компактні аналізатори не чутливі до ударів і падінь.

Устаткування заміряє концентрацію речовин:

o   чадний газ;

o   аміак;

o   оксид сірки;

o   сірководень;

o   хлор;

o   об'ємні частини кисню.

Електрохімічні аналізатори бувають гальванічні, потенціометричні, електро-кондуктометрические в залежності від способу вимірювання. Прилади виділяють реагент для змішування з компонентом суміші і виявляють його концентрацію методом електрохімічного компенсування.

Джерело: https://strojdvor.ru/gazosnabzhenie/ustrojstvo-i-klassifikaciya-bytovyx-gazoanalizatorov-dlya-kvartiry

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram